WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

04.02.2024

„Pójdźmy.., abym i tam mógł nauczać, bo po to wyszedłem.”  V Niedziela Zwykła                      

               Bardzo dziękujemy ks. Rafałowi Dąbrowskiemu za wygłoszone Słowo Boże i zapewniając o modlitwie, życzymy wielu łask Bożych w pracy misyjnej w Kazachstanie.

               Zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz. 17.30.

              W poniedziałek obchodzimy wspomnienie Św. Agaty, dziewicy i męczennicy. W tym dniu tradycyjnie, podczas Mszy Św., błogosławimy chleb i wodę.

              W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Chorego i zapraszamy wszystkich chorych i wiekiem osłabionych na Mszę Św. w ich intencji, z możliwością przyjęcia sakramentu chorych, o godz. 12.00.  W tym dniu ministranci zapraszają na kiermasz pączków.

              W dniach od 22.04 do 28.04, planowana jest pielgrzymka parafialna przez Jasną Górę, Niepokalanów, Gietrzwałd, Sokółkę, Kodeń, Święty Krzyż i Łagiewniki. Wydarzeniem centralnym będzie przekazanie dla naszej parafii relikwii Apostoła Miłosierdzia – błogosławionego.    ks. Michała Sopoćki w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Zapisy na pielgrzymkę przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

               Dziękujemy za kolektę przeznaczona na potrzeby parafii, a przed kościołem zbiórka na pomoc pracy duszpasterskiej w Kazachstanie. Za tydzień kolekta będzie również na potrzeby parafii,

               Dziękujemy mieszkańcom ul. Harcerskiej 7 za sprzątanie kościoła i złożone ofiary.  Do sprzątania kościoła  zapraszamy  mieszkańców ul. Wrzosowej 2, 4, 6 i 8.

  

    

      

     

        

           

     

   

          

Scroll to Top