WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

26.05.2024

   

          „W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego!”   UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

        1. Zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17.30. W tygodniu po Mszach Św. wieczornych.

                       2.W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa i zapraszamy na Msze Św. o godz. 7.30, 9.00, 12.00 i 18.00. O godz. 10.00 procesja teoforyczna ulicami Krakowską, Północną i Katowicką. Składamy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

                     3. Od piątku do czwartku przeżywać będziemy oktawę Uroczystości Bożego Ciała i zapraszamy do udziału w nabożeństwach eucharystycznych z procesją teoforyczną. 

                                              4.W piątek przypada Święto Nawiedzenia NMP. Nabożeństwo majowe z procesją teoforyczną po Mszy Św. wieczornej.

                   5. W pierwsza sobotę miesiąca czerwca Msza Św. w intencji członków Żywego Różańca i nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy o godz. 7.00. Odwiedziny chorych od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłosić w zakrystii lub kancelarii.

                   6. Dziękujemy za kolektę na potrzeby archidiecezji, a przed kościołem zbiórka na organizację Uroczystości Bożego Ciała. Za tydzień kolekta będzie na potrzeby parafii, a przed kościołem zbiórka na pomoc Ukrainie.                                       

                    7. Dziękujemy mieszkańcom ul. Katowickiej 23 za sprzątanie kościoła i złożone ofiary.  Do sprzątania kościoła  zapraszamy  mieszkańców ul. Katowickiej 25.

      8. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Tercet Oriana z Tarnopola, który zaśpiewa pieśni liturgiczne podczas Mszy św. Skład tercetu tworzą artystki filharmonii z Tarnopola grające na unikatowym instrumencie – bandurze i występujące na wielu europejskich salach koncertowych, miedzy innymi w Katowickiej Akademii Muzycznej.

       

  

       

   

          

Scroll to Top