Ogłoszenia

WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE
20 VII 2014 r
 XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
 
Gromadzimy się wokół ołtarza w imię naszego Pana Jezusa Chrystusa. Świętujemy Jego nieustanną obecność z nami i Jego niezgłębioną miłość do każdego człowieka. Dziękujemy Bogu za troskę o człowieka i wszystkie jego potrzeby, zarówno ziemskie jak i nadprzyrodzone.
 
Rozpoczynamy dziś Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa – szczególny tydzień modlitwy za kierowców i podróżujących.
 
Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii, na zapłacenie rachunku za remont elewacji naszej dzwonnicy; prosimy także o deklaracje na ten cel. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary!
 
1.  Dziś w kościele św. Katarzyna odpust pielgrzymkowy ku czci Opatrzności Bożej. Suma odpustowa o godz. 11,00, nieszpory odpustowej o godz. 16,00, dlatego w naszym kościele nie ma dziś nieszporów.
2.  Przypominamy, że przez wakacje Msze św. w tygodniu odprawiane są o godz. 7.00 i 18.00.
Różaniec po Mszy św. o godz. 7.00; Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.40.
Okazja do Spowiedzi św. tylko pół godziny przed Mszami św., natomiast w soboty o godz. 17.00. W czasie Mszy św. nie będzie okazji do Spowiedzi św.
3.  W piątek wspominamy Św. Krzysztofa, patrona kierowców. Błogosławieństwo kierowców, ich samochodów oraz innych pojazdów mechanicznych będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.
4.  Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 17.00 w salce.
Msza św. w int. Ojczyzny, Kościoła, Ojca Św. i Rodziny Radia Maryja odprawiona będzie w sobotę o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału.
5.  W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 nastąpi wprowadzenie nowego Proboszcza, ks. Michała Wolińskiego.
Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, na zapłacenie rachunku za wykonanie remontu elewacji naszej dzwonnicy. Prosimy także o deklaracje na ten cel. Przed kościołem, w ramach akcji „Św. Krzysztof”, zbiórka na zakup nowych pojazdów dla misjonarzy – 1 grosz za 1 km.
6.  Sprzątanie kościoła: Dziękujemy mieszkańcom ul. Harcerskiej 5, którzy sprzątali kościół i złożyli ofiary. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Harcerskiej 7.
7.  Polecamy nowy nr „Gościa Niedzielnego”, a w nim m.in.:
- rozmowa z prof. Bogdanem Chazanem,
- o tętniącym życiu Kościoła, na które media spuszczają zasłonę milczenia,
- o ćwiczeniach w umieraniu, które pozwalają nabrać innej perspektywy patrzenia i zmienić swoje dotychczasowe życie.
Na stoliku wyłożony jest „Dzień Pański”  i „ Apostolstwo Chorych” – nowy wakacyjny numer. 
Do nabycia jest także  nowy nr miesięcznika „WPiS”.
 
Zachęcamy do wzięcia udziału w 69 Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Z Jastrzębia – Zdroju pielgrzymka wyruszy 29 lipca. Szczegółowe informacje na plakatach w naszych gablotkach; zapisy w kancelarii parafii NMP Matki Kościoła na Os. Bożka.