Ogłoszenia

WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE
24 VIII 2014 r
NIEDZIELA  ZWYKŁA
 
Ewangelia przynosi odpowiedź na pytanie,kim jest Jezus?
Nie wystarczy wiedzieć kim jest, trzeba spojrzeć Mu w twarz i zastanowić się jaka relacja mnie z  Nim łączy?
 
 
1.   Dzisiaj parafia M.B. Częstochowskiej obchodzi Uroczystość Odpustową. Suma odpustowa o godz. 11.30.
2.   W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy radość z 40-tych urodzin ks.Marcina Maszczyka w intencji którego o godz.9.00 sprawowana jest Msza św. urodzinowa. Solenizantowi życzymy wielu łask Bożych i kolejnych dni pełnych radości w pracy duszpasterskiej.
3.   Dzisiaj dziękujemy także ks.Markowi Niewęgłowskiemu za trzy lata posługi w naszej parafii podczas Mszy św. o godz.12.00. Dziękując za służbę w naszej rodzinie parafialnej życzymy ks. Markowi wielu darów Bożych na dalsze kontynuowanie misji kapłańskiej.
4.   Zapraszamy na Nieszpory Niedzielne o godz. 17.30.
5.   We wtorek obchodzimy Uroczystość N.M.P Częstochowskiej.
6.   Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę 30 sierpnia o godz.17.00 w salce.
7.   Msza św. w int. Ojczyzny, Kościoła, Ojca Świętego i Rodziny Radia Maryja oraz rodzin Domowego Kościoła odprawiona będzie w sobotę o godz.18.00.
8.   Dziękujemy za kolektę na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta również na potrzeby naszej wspólnoty.
9.   Polecamy nowy nr „Gościa Niedzielnego”, a w nim m.in.:
- audiobook z „Dzienniczkiem” siostry Faustyny-najpopularniejszej na świecie polskiej książki. Do słuchania w samochodzie i w domu.
- historie mężczyzn, którym czytanie i słuchanie „Dzienniczka” odmieniło życie,
- dlaczego Kościół nie może udzielać Komunii św. rozwiedzionym, żyjącym w powtórnym związku?
10.  Sprzątanie kościoła: Dziękujemy mieszkańcom ul. Wrzosowej 10-12-16-18, którzy sprzątali kościół i złożyli ofiary. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Wrzosowej 20-22-24-26.
 
W dniu 4.09. organizowana jest pielgrzymka do Kalisza na spotkanie Rodziny Radia Maryja. Informacje i zapisy w kiosku parafialnym.
 
Wydział Edukacji Urzędu Miasta w Jastrzębiu-Zdroju informuje,że w roku szkolnym 2014/2015 można uzyskać dofinansowanie do zakupu podręczników szkolnych oraz istnieje możliwość ubiegania się o przyznanie stypendium szkolnego. Szczegółowe inf. na stronie internetowej Urzędu Miasta (www.jastrzębie.pl)  oraz w szkołach.