Ogłoszenia

 WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE
31 VIII 2014 r
XXII NIEDZIELA  ZWYKŁA
 
Kto rusza w drogę, by czynić dobro, już zbliża się do Boga, już jest wspierany Jego pomocą, ponieważ to właśnie siła Bożego światła oświeca nasze oczy, gdy zmierzamy ku pełni miłości.
 
 
1.  Zapraszamy na Nieszpory Niedzielne o godz. 17.30.
2.  Jutro rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy na Msze św. uczniów, nauczycieli i rodziców: o godz. 9.00 – Gimnazjum nr 8; o godz. 10.00 – SP nr 10 /klasy I – III/;
o godz. 11.00 – SP nr 10 /klasy IV – VI/
3.  Od jutra Msze św. w tygodniu będą sprawowane o godz.: 7.00; 8.15 i 18.00.
Od jutra w naszym kościele w godz. 9.00 – 18.00 całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do adoracji wg planu lub w wolnym czasie. Plan adoracji zamieszczony jest w gablotce i na stronie internetowej naszej parafii.
4.  We wtorek o godz. 18.00 odprawiona będzie Msza św. w int. uczestniczek pielgrzymki do Piekar Śl. Zapraszamy pątniczki i ich rodziny.
Spotkanie Zespołu Katechetycznego we wtorek o godz. 19.00 na probostwie.
5.  W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca:
I czwartek – o godz. 17.30 nabożeństwo o powołania do służby Bożej; o godz. 18.00 Msza św. w tej intencji;
I piątek – o godz. 16.30 Spowiedź św. dla uczniów klas III; o godz. 17.00 Msza św. szkolna; po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do NSPJ;
I sobota – o godz. 8.15 Msza św. w int. Róż różańcowych; po niej nabożeństwo do M.B. Nieustającej Pomocy; po wieczornej Mszy św. błogosławieństwo matek oczekujących narodzin swoich dzieci;
ze względu na pielgrzymkę kapłanów do katedry Chrystusa Króla w Katowicach, odwiedziny chorych będą w przyszłą sobotę; chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
6.  W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 12.00 podziękujemy Bogu za tegoroczne plony. Wszystkich działkowców i rolników serdecznie zapraszamy i równie serdecznie prosimy o udekorowanie ołtarza kwiatami i plonami z działek.
7. Dziękujemy za kolektę na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na potrzeby Archidiecezji.
8.  Polecamy nowy nr „Gościa Niedzielnego”, a w nim m.in.:
- czy wojna może być sprawiedliwa? jakie jest stanowisko Kościoła?
- dodatek specjalny poświęcony Henrykowi Sławikowi, który w czasie wojny uratował przed śmiercią kilka tysięcy Żydów;
- czy dzieciom należy dawać kieszonkowe?
Dzieciom polecamy nowy nr „Małego Gościa Niedzielnego”, a w nim dodatek specjalny na początek roku szkolnego: „Kopia zapasowa, czyli krótki podręcznik do pamiętania” ze zbiorem najważniejszych wiadomości potrzebnych na co dzień w szkole.
9. Sprzątanie kościoła: Dziękujemy mieszkańcom ul. Wrzosowej 20-22-24-26, którzy sprzątali kościół i złożyli ofiary. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Wrzosowej 28-30-32.
 
W dniu 4.09. organizowana jest pielgrzymka do Kalisza na spotkanie Rodziny Radia Maryja. Informacje i zapisy w kiosku parafialnym.
 
W niedzielę 14 września odbędzie się piesza pielgrzymka do Pszowa.