Ogłoszenia

WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE
28 IX 2014 r
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
 
Przynosimy do świątyni bogactwo minionego tygodnia. Pragniemy także oczyścić się darem Bożego Miłosierdzia, umocnić mądrością Słowa Bożego i posilić Ciałem Pańskim.
 
1.  Zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz. 17.30. O godz. 17.15 Wspólnota Neokatechumenalna poprowadzi wprowadzenie do Liturgii Nieszporów i śpiewów, które będą naszą wspólną modlitwą.
O godz. 15.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronki do Miłosierdzia Bożego przy skrzyżowaniu Al. Piłsudskiego z ul. Katowicką i Harcerską.
2.  Codziennie w godz. 9.00 – 18.00 zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu.
3.  Stały konfesjonał w naszej kaplicy: w poniedziałek, wtorek i środę  w godz. 14.00 – 17.00;
w czwartek i w piątek w godz. 9.00 – 12.00. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pojednania.
4.  W środę rozpoczyna się październik – miesiąc różańcowy. Zapraszamy na Różaniec: rano o godz. 7.30 i wieczorem o godz. 17.15. Wieczorem poświęcimy różańce dzieciom komunijnym oraz wszystkim, którzy chcą poświęcić nowe różańce.
5.  Młodzież zapraszamy na spotkania Oazy w każdy piątek o godz. 19.00 do salki.
W piątek o godz. 19.30 spotkanie Rady Parafialnej na probostwie.
6.  W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca:
I czwartek – modlimy się o powołania do służby Bożej; o godz. 18.00 Msza św. w tej intencji;
I piątek – o godz. 15.45 Spowiedź św. dla uczniów klas III; o godz. 16.15 Msza św. szkolna; na tą Mszę św. zapraszamy także wszystkich pierwszoklasistów, którym poświęcimy tornistry i przybory szkolne; po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do NSPJ;
I sobota – od godz. 8.00 odwiedziny chorych i starszych Parafian, których prosimy zgłosić w zakrystii lub w kancelarii parafialnej; o godz. 8.15 Msza św. w int. Róż różańcowych; po niej nabożeństwo do M.B. Nieustającej Pomocy; o godz. 15.00 Msza św. ku czci M.B. Królowej Pokoju jako wynagrodzenie za grzechy, z prośbą o pokój dla świata; po niej modlitwy o uzdrowienie; po wieczornej Mszy św. błogosławieństwo matek oczekujących narodzin swoich dzieci.
7.  Dziękujemy za kolektę na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta przeznaczona będzie  na WŚSD w Katowicach.
8.  Polecamy nowy nr „Gościa Niedzielnego”.
Do nabycia jest także nowy nr miesięcznika „WPiS” w cenie 2 zł.
9. Sprzątanie kościoła: Dziękujemy mieszkańcom ul. Katowickiej 3, którzy sprzątali kościół i złożyli ofiary. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców
ul. Katowickiej 5.
 
Dnia 18.10 /sobota/ organizowany jest wyjazd do Katowic na Dzień Skupienia Róż różańcowych. Zapisy na przejazd autobusem przyjmują zelatorki do 10.10.