Parafia  Miłosierdzia  Bożego  w  Jastrzębiu - Zdroju
Wiadomości duszpasterskie 8 sierpnia 2021.r

08.08.2021 " Kto we Mnie wierzy, ma życie wieczne."  XIX Niedziela Zwykła                            

 Przypominamy, że w naszej świątyni rozdawanie Komunii św. przy prawym filarze tylko na rękę. Sakrament spowiedzi św. sprawujemy codziennie 30 minut przed Mszą św.                                                      Zapraszamy do udziału w Nieszporach Niedzielnych o godz. 17.30.

  W miesiącu sierpniu szczególnie wzywamy do trzeźwości i abstynencji. Postanowienia abstynenckie można wpisać do parafialnej Księgi Trzeźwościowej wyłożonej na klęczniku przed tabernakulum.                                     W poniedziałek przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża( Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy.          

   We wtorek obchodzimy święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.   

   W piątek zapraszamy na nabożeństwo fatimskie: godz. 19.15 Różaniec oraz o godz. 20.00  Msza św. z  procesją i  Apelem Jasnogórskim.       

      W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP i podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd błogosławienia ziół i kwiatów.

Dziękujemy za kolektę  przeznaczoną na potrzeby naszej parafii.  Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na potrzeby prac remontowych w Katowickiej Katedrze.        

Dziękujemy mieszkańcom ul. Katowickiej 20 za sprzątanie kościoła i złożone ofiary. Do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Katowickiej 22.   

              Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej - zwłaszcza Gościa Niedzielnego  


2021-08-07 14:30:58

powrót