Parafia  Miłosierdzia  Bożego  w  Jastrzębiu - Zdroju
Wiadomości duszpasterskie 1 sierpnia 2021,r

01.08.2021  " Ja jestem chlebem życia." XVIII Niedziela Zwykła                        

Przypominamy, że w naszej świątyni rozdawanie Komunii św. przy prawym filarze tylko na rękę. Sakrament spowiedzi św. sprawujemy codziennie 30 minut przed Mszą św.                                                        Zapraszamy do udziału w nabożeństwie w intencji poszkodowanych wyniku tegorocznych powodzi o godz. 17.30.

  W miesiącu sierpniu szczególnie wzywamy do trzeźwości i abstynencji. Postanowienia abstynenckie można wpisać do parafialnej Księgi Trzeźwościowej wyłożonej na klęczniku przed tabernakulum. 

  W poniedziałek przypada odpust Porcjunkuli, który można zyskać nawiedzając kościół i odmawiając ?Wierzę w Boga?, ? Ojcze nasz? i ? Zdrowaś Maryjo? oraz spełniając zwykłe warunki odpustu.          

       W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek piątek i sobota miesiąca sierpnia.  

   W czwartek i piątek nabożeństwa o powołania i do NSPJ będą po Mszy św. wieczornej. W  piątek przypada Święto Przemienienia Pańskiego.

   W sobotę Msza św. w intencji członków Żywego Różańca i nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy o godz. 7.00. Odwiedziny chorych od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłosić w kancelarii lub zakrystii.  

Dziękujemy za kolektę  przeznaczoną na potrzeby Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.  Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.          

Dziękujemy mieszkańcom ul. Katowickiej 18 za sprzątanie kościoła i złożone ofiary. Do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Katowickiej 20.   

              Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej - zwłaszcza Gościa Niedzielnego 

2021-07-30 22:47:18

powrót