Parafia  Miłosierdzia  Bożego  w  Jastrzębiu - Zdroju
Wiadomości duszpasterskie 28 lipca 2019.r

28.07.2019 "Panie, naucz nas modlić się. " XVII Niedziela Zwykła 1.    Zapraszamy na Nieszpory Niedzielne o godz. 17.30.

2.    Rada Ruchów Katolickich naszej archidiecezji zachęca wiernych do modlitwy w intencji kapłanów w ostatnią niedzielę lipca. W naszej parafii zapraszamy do tej modlitwy w godzinie miłosierdzia w kaplicy Świętej Rodziny.

3.    W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca sierpnia.

4.    W czwartek nabożeństwo o powołania do służby Bożej i uświęcenie duchowieństwa po Mszy św. wieczornej.

5.    W piątek przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią ? Wierzę w Boga?, ?Ojcze nasz? i ? Zdrowaś Maryjo? oraz spełnią zwykłe warunki odpustu. Nabożeństwo do NSPJ po Mszy św. wieczornej.

6.    W sobotę Msza św. w intencji członków Róż różańcowych i nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy o godz. 7.00. Odwiedziny chorych od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłosić w zakrystii lub kancelarii. Msza św. ku czci Matki Bożej z modlitwami o uzdrowienie duszy i ciała o godz. 15.00. 

7.    Dziękujemy za kolektę  przeznaczona  na  remont Katedry w Katowicach. Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

Sprzątanie kościoła;

             Dziękujemy mieszkańcom ul. Katowickiej 17  za sprzątanie kościoła i złożone ofiary. Do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul.  Katowickiej 19

              Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego.

 


2019-07-27 22:22:13

powrót